Co dělat když

NAJDETE KOČKU

Zašlete nám fotku, pokud ji nemáte tak alespoň popis kočky, její zdravotní stav, datum, místo, kde jste ji našli a kontakt na sebe.

Fotku s informacemi přidáme na náš web a naše fb stránky.

Bez zbytečného odkladu, jako nálezce, kontaktujte městský úřad resp. městskou policii, případně obecní úřad v místě nálezu. Jejich zákonnou povinností je, se o nalezené zvíře s péčí řádného hospodáře postarat.

Dejte nám prosím vědět, jak komunikace s úřadem proběhla, kdo si kočku převzal, kam byla převezena a informujte se jak o ni bylo postaráno (platí pro nález v Klatovech a nejbližším okolí). Informace o konkrétních případech jsou pro nás velmi cenné a v tom se neobejdeme, bez Vaší součinnosti.

Věříme, že když Vám není lhostejný osud potřebného nalezence, není Vám lhostejné ani to, zda úřady financované z Vašich daní, plní své zákonné povinnosti. Děkujeme.

 

Dovolíme si zde přidat odkaz na článek, který se této problematice věnuje a nezáleží na tom, zda se jedná o psa, kočku nebo jiné zvíře.

 

Pokud se rozhodnete s naší pomocí hledat dočasnou péči, jsme připraveni Vám pomoct s jejím hledáním prostřednictvím sociálních sítí, ale nemůžeme Vám dát záruku, že se najde. Další možností je nabídka dočasné péče od Vás, zde najdete podrobnější informace.

 

Kontaktovat nás můžete emailem na Klatovskekocky@seznam.cz nebo zprávou prostřednictvím facebooku.

 

SE VÁM KOČKA ZTRATILA

Zašlete nám fotku, pokud ji nemáte tak alespoň popis kočky, datum, místo, kde se ztratila a kontakt na sebe.

Fotku s informacemi přidáme na náš web a naše fb stránky. Pokud nás zkontaktujete s prosbou o pomoc, určitě nám dejte vědět až se kočka najde nebo vrátí.

 

DALŠÍ DOPORUČENÍ A RADY

Pátrejte v okolí, nejlépe večer nebo brzy ráno, když je klid, zkoušejte volat a poslouchejte, zda se odněkud neozývá mňoukání. Dejte ven jídlo a vodu, pokud kočka není zvyklá být venku, je pravděpodobné, že bude vyděšená a zalezlá někde poblíž. Podívejte se na svět z pohledu kočky a přemýšlejte, kam se mohla schovat a kde ji pak třeba omylem někdo zavřel - garáž, sklep, kotelna apod.

Vylepte v okolí ztráty a na frekventovaných místech plakátky s fotkou a kontaktem, obvolejte místní veterinární ordinace, případně tam plakátek zašlete emailem.

Zavolejte na městskou policii, městský nebo obecní úřad, případně i do psího útulku. Zkontaktujte soukromé spolky a organizace v okolí, věnující se pomoci zvířatům.

Pokud je Vaše kočka zvyklá chodit ven, nechejte ji očipovat a čip zaregistrujte, registrů je v ČR bohužel více. Čipovat je jistě vhodné i kočku, která je výhradně doma, nejsou ojedinělé případy, kdy kočka uteče ze špatně zabezpečené přepravky třeba cestou k veterináři.